Pages Menu
TwitterRssFacebook
 

Categories Menu
Jak robić peeling kawitacyjny samemu
Peeling kawitacyjny – jak zrobić go samemu
Chociaż zabieg kawitacji można wykonać w salonie kosmetycznym to równie często ludzie decydują się na jego samodzielne wykonanie we własnym
Liposukcja łydek - urządzenie do liposukcji
Otyłość to problem, który spędza sen z powiek wielu ludziom na całym świecie. Czasem nawet niewielka nadwaga sprawia, że komuś pogarsza się samopoczucie, przez co spada też
Wenflon- budowa i specyfikacja urządzenia
Wenflon jest niezwykle pomocny. Dzięki jego podłączeniu do żyły, nie ma konieczności każdorazowego wkłuwania się, w celu podania medykamentów.
Stosowany jest u chorych przewlekle,
Przepisy na zdrowe schudnięcie
Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne. Zwłaszcza jeśli chcemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów, ważne jest aby pilnować tego, żeby nasze posiłki były w pełni zbilansowane, pełnowartościowe
Program na siłownię - współpraca z trenerem
Ćwiczenia na siłowni przynoszą wiele korzyści. Warto zdecydować się na taki sposób na aktywność fizyczną, aby uzyskać najlepszy efekt. Aby było to możliwe, potrzebny jest dobrej
Kosmetyka twarzy: mikrodermabrazja diamentowa
Czy wygląd twarzy jest najważniejszy? Można z tym polemizować, gdyż wszystko zależy od sytuacji. Z pewnością zdecydowanie łatwiej w życiu mają osoby urodziwe, przy czym dobrze
Jak przebiec 10 km w 40 minut - kilka porad
Przebiegnięcie 10 kilometrów jedynie w 40 minut to godne pochwały osiągnięcie. Dokonanie takiego wyczynu wymaga jednak sporej ilości pracy, ale także pewnego doświadczenia.

Posted by on Kwi 2, 2021 in Uroda i zdrowie |

Skuteczne sposoby na rozbijanie mięśni

Skuteczne sposoby na rozbijanie mięśni

Czujesz, że Twoje mięśnie są zbite po treningu? To problem wielu osób, które ćwiczą regularnie a ich treningi są intensywne. Zbite mięśnie powodują nie tylko dyskomfort, ale także uniemożliwiają podejmowanie efektywnych treningów. Na szczęście jest kilka sposobów, które pomogą i przyniosą ulgę. Poniżej znajdziesz kilka porad na skuteczne rozbijanie mięśni.

Rozbijanie mięśni

Przede wszystkim warto pamiętać, iż zbite mięśnie mają swoją przyczynę. Najczęściej winne jest nieodpowiednie przeprowadzenie treningu. Solidna rozgrzewka i rozciąganie to elementy, które warto stosować, aby uniknąć urazów, kontuzji oraz zbitych mięśni. Pamiętaj również o tym, aby rozsądnie stopniować trudność treningu. Organizm musi być odpowiednio przygotowany do zamierzonego wysiłku. Mięśnie mają bowiem duże możliwości, ale nie są odporne na wszystko.
Na zbite mięśnie pomaga rolowanie. Najprostszy roler możesz kupić w sklepie z wyposażaniem sportowym za kilkanaście złotych. Użytkowanie nie jest skomplikowane, chociaż na początku może być nieprzyjemnie. Warto jednak podjąć wysiłek, aby po kilku minutach odczuć upragnioną ulgę. Można rolować różne partie ciała, w zależności od potrzeb. Warto robić to regularnie, aby nie tylko rozbijać mięśnie, ale także zapobiegać ich zbijaniu. W przypadku siniaków, krwiaków i świeżych urazów, należy zrezygnować z rolowania.
Kolejny sposób na rozbicie mięśni, to profesjonalny masaż. Warto wybrać się do gabinetu i oddać w ręce profesjonalistów. Przed zapisaniem się na masaż pamiętaj, aby określić swoje potrzeby. Dzięki temu masażysta będzie mógł zaproponować Ci najlepszy rodzaj masażu. To bardzo dobry sposób nie tylko na zbite mięśnie, ale również na relaks i odpoczynek. Nawet jeśli nie masz problemu ze zbitymi mięśniami, warto od czasu do czasu wybrać się na regeneracyjny czy relaksujący masaż. Dobrym sposobem jest także masaż z wykorzystaniem ulubionych olejków eterycznych, które wpływają kojąco na skórę, umysł oraz mięśnie.
Rozluźnienie mięśni gwarantuje również ciepła kąpiel. Warto stworzyć w swojej łazience prawdziwe spa. Olejki eteryczne lub świece zapachowe sprawdzą się idealnie. Do tego ulubiona muzyka i chwila tylko dla siebie gotowa.

Podsumowanie

Zbite mięśnie po treningu mogą być spowodowane brakiem rozgrzewki oraz rozciągania, a także niepoprawnym stopniowaniem nasilenia treningu. Pamiętaj więc o solidnej rozgrzewce przed ćwiczeniami oraz rozciąganiem po treningu. Na zbite mięśnie może pomóc rolowanie, masaże oraz ciepłe kąpiele.