Pages Menu
 

Categories Menu
Negatywne skutki nadwagi
Nadwaga niekorzystnie wpływa na zdrowie. Osoby, które ważą zbyt dużo, są narażone na rozwój wielu problemów zdrowotnych takich jak cukrzyca. Są również obciążone większym ryzykiem zawału serca
Ćwiczenia na siłowni rozpiska dla pań
Co jakiś czas ktoś pisze do mnie z pytaniem, czy kobiety mogą wykonywać wszystkie ćwiczenia z męskiej rozpiski. Odpowiedź brzmi: tak, czasami.

Im więcej kobiety robią, tym mniejsze
Pomysł na domowe smarowidło
Na rynku spożywczym natknąć się można na wiele różnego rodzaju past, kremów i smarowideł przeznaczonych do przyrządzenia kanapek czy prostych dań. Wśród nich znajduje się także smalec w kostce,
Zbawienne mikronakłucia czyli czym jest Dermapen oraz ile zabiegów jest potrzebne
Zabieg mezoterapii mikroigłowej z użyciem technologii Dermapen
Czym jest ten zabieg i jakie są wskazania do jego wykonania? Dermapen ile
Leczniczy pedicure w Legionowie
Podologia to dość nowa dziedzina medycyny, która specjalizuje się profilaktyką i leczeniem chorób stóp. Zwyczajowo jest tak, że wiele osób decyduje się na zabiegi w gabinetach kosmetycznych,
Ćwiczenia, które pozwolą wyszczuplić łydki w dwa tygodnie
Szczupłe łydki to dla wielu kobiet marzenie. Są atutem kobiecości, wyglądają atrakcyjnie i pozwalają poczuć się komfortowo oraz być bardziej pewną siebie. Chcesz
Usuwanie odcisków na stopach w Warszawie
Nie ma nic gorszego od niewygodnych butów, w których człowiek musi przebywać podczas pracy lub długich marszów. Takie buty mogą dawać się we znaki w różnych sytuacjach. Zazwyczaj

Posted by on sie 21, 2021 in Uroda i zdrowie |

Zakwasy na plecach

Zakwasy na plecach

Kiedy ludzie zaczynają ćwiczyć, często pytają: “Czy najpierw powinienem wykonać ćwiczenie czy rozciąganie?”.

Odpowiedź jest inna dla każdego, w zależności od poziomu sprawności fizycznej. Jeśli nie ćwiczyłeś od dłuższego czasu, rozciąganie najpierw jest dobrym pomysłem. W przeciwnym razie, wybierz ćwiczenie, które przyniesie Ci korzyści.

Jeśli po ćwiczeniach bolą Cię plecy, ucieszy Cię fakt, że to normalne. To uczucie jest spowodowane gromadzeniem się kwasu mlekowego w mięśniach. Twoje ciało ciężko pracuje, aby wytworzyć energię dla mięśni, więc kwas mlekowy gromadzi się w mięśniach, powodując ich ból.

Teraz, jeśli doświadczasz bolesności mięśni, skorzystanie z masażu jest prawdopodobnie dobrym pomysłem. Wyszkolony masażysta może wskazać węzły w mięśniach, które powodują ból. Masaż może pomóc złagodzić tę bolesność.

Jeśli jednak odczuwasz ostry, strzelający ból, jest to oznaka poważnej kontuzji. Należy skonsultować się z lekarzem.

To, jak szybko poczujesz się obolały po ćwiczeniach, zależy od tego, jakie ćwiczenia wykonywałeś. Na przykład, jeśli podnosiłeś ciężary, możesz czuć się obolały następnego dnia. Jeśli natomiast chodzisz, możesz odczuwać ból po dniu lub dwóch.

Przed treningiem wykonuj ćwiczenia rozciągające. Rozciąganie pomaga rozgrzać mięśnie, co zmniejsza prawdopodobieństwo kontuzji.

Jak szybko po ćwiczeniach należy się rozciągać? To zależy od rodzaju ćwiczenia. Na przykład, jeśli chodzisz, rozciąganie po treningu nie jest dobrym pomysłem. Ale jeśli podnosisz ciężary, rozciąganie po treningu jest dobrym pomysłem.

Jeśli jesteś obolały po ćwiczeniach, to normalne. Bolesność jest spowodowana gromadzeniem się kwasu mlekowego w mięśniach. Twoje ciało ciężko pracuje, aby wytworzyć energię dla mięśni, więc kwas mlekowy gromadzi się w mięśniach.

Sposoby na zakwasy po ćwiczeniach

Wiele osób zastanawia się, czy powinno się rozciągać przed czy po ćwiczeniach, podczas gdy tak naprawdę ważniejsza jest decyzja, kiedy się rozciągać. Zakwasy na plecach nie powstają samoczynnie.

Po ćwiczeniach mięśnie są ciepłe i elastyczne. Rozciąganie zwiększa przepływ krwi, co pomaga mięśniom w regeneracji.

Rozciąganie przed ćwiczeniami może pomóc w zachowaniu elastyczności, równowagi i postawy. Podczas rozciągania przed ćwiczeniami należy zwracać uwagę na oddech.

Rozciąganie po ćwiczeniach pomaga mięśniom odzyskać siły, zwiększa przepływ krwi i krążenie oraz może poprawić elastyczność.

Rozciąganie można wykonywać szybko, ale należy zachować ostrożność, ponieważ ruchy powinny być na tyle powolne, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Istnieje wiele sposobów na rozciąganie, w tym joga i pilates. Jeśli dopiero zaczynasz się rozciągać, wypróbuj ten trening jogi dla początkujących.