Pages Menu
 

Categories Menu
Spalacze tłuszczu - warto brać je przed treningiem
Spalanie tłuszczu to jeden z najważniejszych celów, które stawiają sobie osoby chcące zadbać o sylwetkę. Na pewno wiesz, iż połączenie zdrowej diety z regularną aktywności
Jak robić peeling kawitacyjny samemu
Peeling kawitacyjny – jak zrobić go samemu
Chociaż zabieg kawitacji można wykonać w salonie kosmetycznym to równie często ludzie decydują się na jego samodzielne wykonanie we własnym
Wenflon- budowa i specyfikacja urządzenia
Wenflon jest niezwykle pomocny. Dzięki jego podłączeniu do żyły, nie ma konieczności każdorazowego wkłuwania się, w celu podania medykamentów.
Stosowany jest u chorych przewlekle,
Najlepsze plany treningowe - sprawdź, gdzie je znaleźć
Połączenie zdrowej diety i regularnej aktywności fizycznej, to gwarancja najlepszych efektów i szybkiego zrzucenia zbędnej tkanki tłuszczowej. Aby trening był skuteczny,
Dieta dla osoby chorej na cukrzycę - co powinna jeść?
Brak aktywności fizycznej i nieprawidłowa dieta to dwie główne przyczyny cukrzycy typu II, z którą zmaga się coraz więcej osób po czterdziestce. Choroba ta może też
Sposoby na walkę z nadwagą
Wiele osób traktuje współczynnik bmi jako wyznacznik tego czy mają nadwagę czy nie, oczywiście jest to jedna z metod, jednak nie jest ona zbyt dokładna. Zwłaszcza że wpływa na to kilka innych
Podejmij wyzwanie na brzuch i ciesz się efektami
Płaski brzuch to atut, który pragnie mieć wiele osób. Niestety jest to problematyczna część ciała, z której tkanka tłuszczowa może znikać bardzo powoli. Warto podjąć wysiłek

Posted by on wrz 30, 2021 in Uroda i zdrowie |

Po jakim czasie ćwiczeń widać efekty

Po jakim czasie ćwiczeń widać efekty

To, jak długo trzeba czekać na rezultaty, zależy od kilku czynników. Im wcześniej zaczniesz przestrzegać planu, tym szybciej zobaczysz rezultaty. Dodatkowo, liczba kilogramów, które chcesz stracić i twoje zaangażowanie w przestrzeganie planu może wpłynąć na to, jak długo to potrwa.
Po pierwsze, dobrze jest zacząć przestrzegać zdrowej diety. American Heart Association zaleca stosowanie diety o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych i cholesterolu, bogatej w owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i niskotłuszczowe produkty mleczne.

Następnie należy wyrobić w sobie nawyk regularnych ćwiczeń fizycznych. American Heart Association zaleca co najmniej 150 minut aktywności aerobowej o umiarkowanej intensywności lub 75 minut aktywności aerobowej o dużej intensywności w każdym tygodniu. Aktywność o umiarkowanej intensywności to taka, podczas której odczuwamy lekkie pieczenie w mięśniach. Aktywność o dużej intensywności to taka, przy której nie można prowadzić rozmowy podczas ćwiczeń.

Na koniec, należy monitorować swoją wagę. Zalecamy cotygodniowe ważenie się.

Od czego zależy utrata wagi i po jakim czasie ćwiczeń widać efekty?

Najlepszym sposobem na schudnięcie jest budowanie mięśni. Jednakże, jeśli chodzi o utratę wagi, budowanie mięśni jest szczególnie ważne. Mięśnie spalają więcej kalorii niż tłuszcz. Więc im więcej masz mięśni, tym więcej kalorii spalasz nawet podczas snu.
Ale budowanie mięśni trwa długo.

Dzieje się tak, ponieważ mięśnie potrzebują około 6-8 tygodni, aby w pełni zregenerować się po treningu. Jeśli więc zaczniesz teraz trenować siłowo, będziesz musiał poczekać co najmniej 6 miesięcy, zanim zobaczysz rezultaty.

“Większość ludzi poddaje się po około 4 miesiącach”, mówi osobisty trener Ryan DeMers. “Ale jeśli się tego trzymasz, zaczniesz widzieć przyrost mięśni po 6 miesiącach”.
Tutaj DeMers oferuje kilka wskazówek, jak pozostać aktywnym i zdrowym podczas programu treningowego.

  1. Weź dzień wolny. Trenerzy fitness często zalecają wzięcie dnia wolnego w ciągu tygodnia. W zależności od treningu, możesz wziąć 2 dni wolnego lub nawet 3 (niektóre rodzaje treningów wymagają więcej odpoczynku między zestawami).
  2. Rób cardio. Nie skupiaj się tylko na treningu siłowym. Ćwiczenia cardio są również ważną częścią programu fitness. Celuj w 30 minut cardio 5 razy w tygodniu.
  3. Wysypiaj się. Odpoczynek jest ważny zarówno dla ciała, jak i umysłu. Dąż do uzyskania co najmniej 7 godzin snu na noc.
  4. Prowadź dzienniczek żywieniowy. Śledzenie żywności jest dobrym sposobem na monitorowanie spożycia kalorii i upewnić się, że są spożywane wystarczającej ilości kalorii. DeMeers zaleca prowadzenie dziennika przez 3-4 tygodnie, abyś mógł zobaczyć, co jesz.