Pages Menu
 

Categories Menu
Siłownia, motywacja - cytaty
Regularne treningi na siłowni przynoszą niesamowite efekty. Niestety nawet najbardziej zmotywowane osoby mają czasami gorsze dni, w których brakuje motywacji. Jednym ze skutecznych sposobów
Schudnij z brzucha i boczków w tydzień - sposoby
Utrata tkanki z okolic brzucha może okazać się problematyczna. Masz dosyć wałeczków w tej okolicy i boczków? W tym artykule znajdziesz informacje, dzięki którym dowiesz
Liposukcja łydek - urządzenie do liposukcji
Otyłość to problem, który spędza sen z powiek wielu ludziom na całym świecie. Czasem nawet niewielka nadwaga sprawia, że komuś pogarsza się samopoczucie, przez co spada też
Posiłek przed siłownią
Jeśli nie masz czasu na gotowanie, prawdopodobnie nie masz czasu na trening. Jednak poświęcenie czasu na gotowanie na siłowni może pomóc ci w pełni wykorzystać trening.
Jeśli starasz się spalić
Piękne i długie włosy bez wysiłku
Każda kobieta chce się czuć piękna i być doceniana przez swoje otoczenie. Wygląd zewnętrzny ma w dzisiejszych czasach duże znaczenie. Nic więc dziwnego, że kobiety tyle uwagi poświęcają
Zmiana wagi
W końcu postanowiłam, że zacznę regularnie ćwiczyć, aby zrzucić nadprogramowe kilogramy. Bardzo ambitnie podeszłam do realizacji swojego postanowienia, ponieważ oprócz ćwiczeń zmieniłam również swoje nawyki
Masaż rolkami i jego efekty.
Rollmasaż to specjalny rodzaj masażu, który pomaga ujędrnić i uelastycznić skórę, a także stosując go można pozbyć się cellulitu. Stosując go można przy okazji pozbyć się kilku zbędnych centymetrów

Posted by on wrz 5, 2021 in Uroda i zdrowie |

Ćwiczenia na siłowni rozpiska dla pań

Ćwiczenia na siłowni rozpiska dla pań

Co jakiś czas ktoś pisze do mnie z pytaniem, czy kobiety mogą wykonywać wszystkie ćwiczenia z męskiej rozpiski. Odpowiedź brzmi: tak, czasami.

Im więcej kobiety robią, tym mniejsze wydają się ich mięśnie. Dzieje się tak dlatego, że mięśnie kobiet zawierają mniej białka i więcej tłuszczu niż mięśnie mężczyzn. Białko jest substancją, która tworzy mięśnie. Kobiety mają też więcej tłuszczu niż mężczyźni, ale mniej.

Białka składają się z aminokwasów, które zbudowane są z azotu, węgla i tlenu. Azot znajduje się głównie w cząsteczkach białka w łańcuchu, a węgiel i tlen są w innej cząsteczce zwanej koenzymem.

Białka składają się z aminokwasów, które są wykonane z azotu, węgla i tlenu.

Siłownia jest dla facetów, prawda? Nieprawda! Przy odrobinie szczęścia, już zdałaś sobie z tego sprawę, ale na wszelki wypadek, gdybyś nie zdążyła, zanim to zrobisz, pozwól nam zasugerować kilka ćwiczeń na siłowni dla kobiet.

Jasne, istnieje wiele ćwiczeń skierowanych specjalnie do kobiet, ale wiele z nich to odmiany ćwiczeń, które mężczyźni używają od lat. Ponadto, wiele ćwiczeń, które są przeznaczone dla kobiet, to tak naprawdę tylko odmiany ćwiczeń męskich.

Ale bądźmy szczerzy. Kiedy wchodzisz na siłownię, czy kiedykolwiek czujesz się tak, jakbyś była tam jedyną kobietą? Albo, że ponieważ kobiety powinny chcieć ujędrnić swoje ciało, jesteś nie na miejscu? Albo, że ponieważ kobiety mają się skupić na cardio, jesteś nie na miejscu?
Cóż, przestań czuć się nie na miejscu.

W końcu wchodzisz na siłownię, żeby ćwiczyć, prawda? A jeśli nie czujesz się komfortowo, to zrezygnujesz. Okazuje się, że nie ma nic złego z tobą. W rzeczywistości, jeśli jesteś kobietą, istnieje duża szansa, że będziesz czuć się bardziej komfortowo w siłowni niż gdziekolwiek indziej.
Więc, przestań czuć się jak jesteś z pętli i, zamiast, skakać w prawo i zacząć pracować. Ale, po pierwsze, oto kilka wskazówek dla kobiet.

Istnieje stereotyp, że kobiety chcą wyglądać idealnie. I oczywiście jest to całkowita nieprawda (pewnie zauważyłaś, że mnóstwo innych kobiet nigdy nie martwi się o to, jak wyglądają, podczas gdy ty ciągle się o to martwisz).

Więc przestań się martwić o to, jak wyglądasz i zacznij się martwić o uzyskanie sprawności fizycznej. Bez względu na to, jaki jest Twój cel, czy jest to utrata wagi czy poprawa kondycji, po prostu wyjdź i zrób to.

Oto ćwiczenia na siłowni rozpiska dla pań:

  1. Podciąganie na pierścieniach (lub rpierścieniach i drążku do podciągania).
  2. Przysiady z obciążeniem: Zacznij od 5kg na drążku, a następnie pracuj na swój sposób do 100 funtów.
  3. Wyciągi: Zacznij od obciażenia 5kg, a następnie pracuj na swojej drodze do 30kg.
  4. Deadlifts: Zacznij od 5kg na drążku, a następnie pracuj na swój sposób do 30kg.
  5. Podciągania ze sztangą: Większość ludzi zaczyna ze sztangą na wysokości klatki piersiowej, a następnie pracuj nad swoją drogą w górę, aby robić podciągnięcia z drążkiem nad głową.
  6. Pompki
  7. Wyciskanie na ławce: Zacznij od 5 kg, a następnie pracuj w górę do 30kg.
  8. Podnoszenie nóg: Zacznij od 5 kg, a następnie pracuj w górę do 30kg..
  9. Brzuszki z obciążeniem, zaczynamy na pusto, potem 1kg potem 5kg obciążenia.
  10. Cokolwiek innego, na co masz ochotę i co pomoże Ci w rozwoju, byleby z rozwagą i bez przeciążenia organizmu prowadzącego do kontuzji i spalania swoich własnych mięśni.