Pages Menu
TwitterRssFacebook
 

Categories Menu
Czego unikać w diecie aby schudnąć
Najnowsze badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego wykazało, że osoby, które spożywały trzy porcje owoców i warzyw dziennie, a unikały smażonych potraw,
Wenflon- budowa i specyfikacja urządzenia
Wenflon jest niezwykle pomocny. Dzięki jego podłączeniu do żyły, nie ma konieczności każdorazowego wkłuwania się, w celu podania medykamentów.
Stosowany jest u chorych przewlekle,
Negatywne skutki nadwagi
Nadwaga niekorzystnie wpływa na zdrowie. Osoby, które ważą zbyt dużo, są narażone na rozwój wielu problemów zdrowotnych takich jak cukrzyca. Są również obciążone większym ryzykiem zawału serca
Makijaż permanentny brwi - metoda piórkowa w Poznaniu
Makijaż permanentny na stale zagościł w światowej kosmetyce już jakiś czas temu. Początkowo podchodzono do niego z pewnym rodzajem nieufności, gdyż traktowany był
Zarost u nastolatka - jak zgolić?
Czas dojrzewania u chłopców przejawia się, między innymi, w pojawianiu się owłosienia na twarzy i reszcie ciała. Od czego zależy tempo rośnięcia brody i jej jakość? Czy pierwsze golenie
Po jakim czasie ćwiczeń widać efekty
To, jak długo trzeba czekać na rezultaty, zależy od kilku czynników. Im wcześniej zaczniesz przestrzegać planu, tym szybciej zobaczysz rezultaty. Dodatkowo, liczba kilogramów, które
Sposoby na walkę z nadwagą
Wiele osób traktuje współczynnik bmi jako wyznacznik tego czy mają nadwagę czy nie, oczywiście jest to jedna z metod, jednak nie jest ona zbyt dokładna. Zwłaszcza że wpływa na to kilka innych

Posted by on Sie 21, 2021 in Uroda i zdrowie |

Zakwasy na plecach

Zakwasy na plecach

Kiedy ludzie zaczynają ćwiczyć, często pytają: „Czy najpierw powinienem wykonać ćwiczenie czy rozciąganie?”.

Odpowiedź jest inna dla każdego, w zależności od poziomu sprawności fizycznej. Jeśli nie ćwiczyłeś od dłuższego czasu, rozciąganie najpierw jest dobrym pomysłem. W przeciwnym razie, wybierz ćwiczenie, które przyniesie Ci korzyści.

Jeśli po ćwiczeniach bolą Cię plecy, ucieszy Cię fakt, że to normalne. To uczucie jest spowodowane gromadzeniem się kwasu mlekowego w mięśniach. Twoje ciało ciężko pracuje, aby wytworzyć energię dla mięśni, więc kwas mlekowy gromadzi się w mięśniach, powodując ich ból.

Teraz, jeśli doświadczasz bolesności mięśni, skorzystanie z masażu jest prawdopodobnie dobrym pomysłem. Wyszkolony masażysta może wskazać węzły w mięśniach, które powodują ból. Masaż może pomóc złagodzić tę bolesność.

Jeśli jednak odczuwasz ostry, strzelający ból, jest to oznaka poważnej kontuzji. Należy skonsultować się z lekarzem.

To, jak szybko poczujesz się obolały po ćwiczeniach, zależy od tego, jakie ćwiczenia wykonywałeś. Na przykład, jeśli podnosiłeś ciężary, możesz czuć się obolały następnego dnia. Jeśli natomiast chodzisz, możesz odczuwać ból po dniu lub dwóch.

Przed treningiem wykonuj ćwiczenia rozciągające. Rozciąganie pomaga rozgrzać mięśnie, co zmniejsza prawdopodobieństwo kontuzji.

Jak szybko po ćwiczeniach należy się rozciągać? To zależy od rodzaju ćwiczenia. Na przykład, jeśli chodzisz, rozciąganie po treningu nie jest dobrym pomysłem. Ale jeśli podnosisz ciężary, rozciąganie po treningu jest dobrym pomysłem.

Jeśli jesteś obolały po ćwiczeniach, to normalne. Bolesność jest spowodowana gromadzeniem się kwasu mlekowego w mięśniach. Twoje ciało ciężko pracuje, aby wytworzyć energię dla mięśni, więc kwas mlekowy gromadzi się w mięśniach.

Sposoby na zakwasy po ćwiczeniach

Wiele osób zastanawia się, czy powinno się rozciągać przed czy po ćwiczeniach, podczas gdy tak naprawdę ważniejsza jest decyzja, kiedy się rozciągać. Zakwasy na plecach nie powstają samoczynnie.

Po ćwiczeniach mięśnie są ciepłe i elastyczne. Rozciąganie zwiększa przepływ krwi, co pomaga mięśniom w regeneracji.

Rozciąganie przed ćwiczeniami może pomóc w zachowaniu elastyczności, równowagi i postawy. Podczas rozciągania przed ćwiczeniami należy zwracać uwagę na oddech.

Rozciąganie po ćwiczeniach pomaga mięśniom odzyskać siły, zwiększa przepływ krwi i krążenie oraz może poprawić elastyczność.

Rozciąganie można wykonywać szybko, ale należy zachować ostrożność, ponieważ ruchy powinny być na tyle powolne, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Istnieje wiele sposobów na rozciąganie, w tym joga i pilates. Jeśli dopiero zaczynasz się rozciągać, wypróbuj ten trening jogi dla początkujących.