Pages Menu
TwitterRssFacebook
 

Categories Menu
Peeling cukrowy właściwości czyli sposób na gładką i odżywioną skórę
Peeling cukrowy jest jednym z najlepszych i najpopularniejszych peelingów „mechanicznych” – czyli takich, które usuwają martwy naskórek poprzez cząsteczki
Krem do skóry wrażliwej zaczerwienionej czyli zadbaj o swoją skórę - wrażliwość i zaczerwienienia
Jednym z wielu problemów skórnych, z którymi boryka się wiele osób są zaczerwienienia i wyjątkowa wrażliwość skóry. Wszelkie
Awokado - "masło bogów"
Pochodząca z Ameryki Południowej na przestrzeni dziejów zyskała uznanie właściwie na całym świecie. Awokado wywodzi się z Meksyku, choć obecnie największym producentem jest Ameryka Północna. Ta
Najnowsza kolekcja - Tom Tailor!
Czy wiesz, że tom tailor franczyza to idealny pomysł na biznes, dla osób, które interesują się modą i chcą dotrzeć do szerokiego grona odbiorców? Marka Tom Tailor jest doskonale znana
Dlaczego warto wybrać pieluszki wielorazowe Babyetta?
Rozwiązanie, dzięki któremu na zawsze zrezygnujesz z jednorazówek
Jeśli dotychczas używałaś jedynie jednorazowych pieluszek dla swojego dziecka, to teraz przygotuj
Leczniczy pedicure w Legionowie
Podologia to dość nowa dziedzina medycyny, która specjalizuje się profilaktyką i leczeniem chorób stóp. Zwyczajowo jest tak, że wiele osób decyduje się na zabiegi w gabinetach kosmetycznych,
Ćwiczenia dla seniorów
Wiele starszych osób narzeka na brak energii oraz regularne bóle związane z bakiem ruchu w codziennym życiu. Problem ten stał się jeszcze bardziej dotkliwy w okresie pandemii, kiedy to wiele osób

Posted by on Sie 21, 2021 in Uroda i zdrowie |

Zakwasy na plecach

Zakwasy na plecach

Kiedy ludzie zaczynają ćwiczyć, często pytają: „Czy najpierw powinienem wykonać ćwiczenie czy rozciąganie?”.

Odpowiedź jest inna dla każdego, w zależności od poziomu sprawności fizycznej. Jeśli nie ćwiczyłeś od dłuższego czasu, rozciąganie najpierw jest dobrym pomysłem. W przeciwnym razie, wybierz ćwiczenie, które przyniesie Ci korzyści.

Jeśli po ćwiczeniach bolą Cię plecy, ucieszy Cię fakt, że to normalne. To uczucie jest spowodowane gromadzeniem się kwasu mlekowego w mięśniach. Twoje ciało ciężko pracuje, aby wytworzyć energię dla mięśni, więc kwas mlekowy gromadzi się w mięśniach, powodując ich ból.

Teraz, jeśli doświadczasz bolesności mięśni, skorzystanie z masażu jest prawdopodobnie dobrym pomysłem. Wyszkolony masażysta może wskazać węzły w mięśniach, które powodują ból. Masaż może pomóc złagodzić tę bolesność.

Jeśli jednak odczuwasz ostry, strzelający ból, jest to oznaka poważnej kontuzji. Należy skonsultować się z lekarzem.

To, jak szybko poczujesz się obolały po ćwiczeniach, zależy od tego, jakie ćwiczenia wykonywałeś. Na przykład, jeśli podnosiłeś ciężary, możesz czuć się obolały następnego dnia. Jeśli natomiast chodzisz, możesz odczuwać ból po dniu lub dwóch.

Przed treningiem wykonuj ćwiczenia rozciągające. Rozciąganie pomaga rozgrzać mięśnie, co zmniejsza prawdopodobieństwo kontuzji.

Jak szybko po ćwiczeniach należy się rozciągać? To zależy od rodzaju ćwiczenia. Na przykład, jeśli chodzisz, rozciąganie po treningu nie jest dobrym pomysłem. Ale jeśli podnosisz ciężary, rozciąganie po treningu jest dobrym pomysłem.

Jeśli jesteś obolały po ćwiczeniach, to normalne. Bolesność jest spowodowana gromadzeniem się kwasu mlekowego w mięśniach. Twoje ciało ciężko pracuje, aby wytworzyć energię dla mięśni, więc kwas mlekowy gromadzi się w mięśniach.

Sposoby na zakwasy po ćwiczeniach

Wiele osób zastanawia się, czy powinno się rozciągać przed czy po ćwiczeniach, podczas gdy tak naprawdę ważniejsza jest decyzja, kiedy się rozciągać. Zakwasy na plecach nie powstają samoczynnie.

Po ćwiczeniach mięśnie są ciepłe i elastyczne. Rozciąganie zwiększa przepływ krwi, co pomaga mięśniom w regeneracji.

Rozciąganie przed ćwiczeniami może pomóc w zachowaniu elastyczności, równowagi i postawy. Podczas rozciągania przed ćwiczeniami należy zwracać uwagę na oddech.

Rozciąganie po ćwiczeniach pomaga mięśniom odzyskać siły, zwiększa przepływ krwi i krążenie oraz może poprawić elastyczność.

Rozciąganie można wykonywać szybko, ale należy zachować ostrożność, ponieważ ruchy powinny być na tyle powolne, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Istnieje wiele sposobów na rozciąganie, w tym joga i pilates. Jeśli dopiero zaczynasz się rozciągać, wypróbuj ten trening jogi dla początkujących.