Pages Menu
TwitterRssFacebook
 

Categories Menu
Podejmij wyzwanie na brzuch i ciesz się efektami
Płaski brzuch to atut, który pragnie mieć wiele osób. Niestety jest to problematyczna część ciała, z której tkanka tłuszczowa może znikać bardzo powoli. Warto podjąć wysiłek
Jak przebiec 10 km w 40 minut - kilka porad
Przebiegnięcie 10 kilometrów jedynie w 40 minut to godne pochwały osiągnięcie. Dokonanie takiego wyczynu wymaga jednak sporej ilości pracy, ale także pewnego doświadczenia.
Dieta dla osoby chorej na cukrzycę - co powinna jeść?
Brak aktywności fizycznej i nieprawidłowa dieta to dwie główne przyczyny cukrzycy typu II, z którą zmaga się coraz więcej osób po czterdziestce. Choroba ta może też
Spalacze tłuszczu - warto brać je przed treningiem
Spalanie tłuszczu to jeden z najważniejszych celów, które stawiają sobie osoby chcące zadbać o sylwetkę. Na pewno wiesz, iż połączenie zdrowej diety z regularną aktywności
Zarost u nastolatka - jak zgolić?
Czas dojrzewania u chłopców przejawia się, między innymi, w pojawianiu się owłosienia na twarzy i reszcie ciała. Od czego zależy tempo rośnięcia brody i jej jakość? Czy pierwsze golenie
Po jakim czasie ćwiczeń widać efekty
To, jak długo trzeba czekać na rezultaty, zależy od kilku czynników. Im wcześniej zaczniesz przestrzegać planu, tym szybciej zobaczysz rezultaty. Dodatkowo, liczba kilogramów, które
Siemie lniane na zatwardzenia
Wiele osób doświadcza sporadycznych zaparć, jednak nieregularne wypróżnienia są symptomem znacznie większego problemu. Zaparcia mogą być spowodowane przez wiele różnych czynników - od diety,

Posted by on Sie 30, 2021 in Uroda i zdrowie |

Plan treningowy na schudnięcie dla mężczyzn

Plan treningowy na schudnięcie dla mężczyzn

Zacznij od pozbycia się tłuszczu. Można to osiągnąć poprzez dietę, lub eliminując jak najwięcej śmieciowego jedzenia z diety, jak możesz. Jeśli masz nadwagę, powinieneś stracić co najmniej 5% masy ciała. Jeśli jesteś już w dobrej formie, a chcesz mięśni, należy stracić co najmniej 10% masy ciała.

Następnym krokiem jest zbudowanie trochę siły. Możesz to zrobić podnosząc ciężary, wykonując ćwiczenia takie jak pompki, podciąganie i przysiady lub robiąc przysiady i brzuszki.

Trzecim krokiem jest budowanie mięśni. Możesz to zrobić podnosząc ciężary, wykonując ćwiczenia takie jak pompki, podciąganie i przysiady lub robiąc przysiady i skłony.

Treningi na utratę tłuszczu powinny trwać od 30 minut do godziny, a treningi siłowe od 20 minut do godziny. Treningi siłowe są dłuższe, ponieważ wymagają większej wytrzymałości.

Dieta, którą stosujesz powinna być uboga w tłuszcze i umiarkowanie bogata w białko. Powinieneś jeść około 1 grama białka na funt masy ciała dziennie. Odpowiada to około 0,8 grama białka na kilogram masy ciała na dzień.

Powinieneś jeść trzy posiłki dziennie, o stałych porach. Jeden posiłek powinien zawierać około 3000 do 5000 kalorii.

Codziennie należy wypijać co najmniej 8 szklanek wody.

Codziennie należy jeść owoce.

Plan treningowy na schudnięcie dla mężczyzn – trening HIIT

Jeśli ćwiczysz, powinieneś odczekać co najmniej 24 godziny po jedzeniu, aby móc ćwiczyć.
Należy wykonywać 2 dni ćwiczeń siłowych i 2 dni ćwiczeń aerobowych.

Trening aerobowy o wysokiej intensywności (HIIT) przypomina jogging lub jazdę na rowerze z prędkością 75% maksymalnej wydajności przez 20 minut. Jednak zamiast odpoczywać, powtarzasz ten interwał cztery razy, odpoczywając przez dwie minuty pomiędzy interwałami.

Wykazano, że ten rodzaj ćwiczeń spala więcej kalorii i zwiększa wytrzymałość niż ćwiczenia w stanie ustalonym. Ale wydaje się również, że przyspiesza metabolizm.

Tak więc po 30 minutach HIIT możesz spalić 50% więcej kalorii, niż gdybyś wykonywał tylko ćwiczenia stacjonarne.

Dowody sugerują, że ćwiczenia HIIT są również lepsze dla utraty wagi i mogą być tak samo skuteczne w zwiększaniu wytrzymałości, bez bolesności mięśni i wyczerpania, które dostajesz od długich, powolnych ćwiczeń.

HIIT może jednak podnieść ciśnienie krwi, tętno i poziom cukru we krwi. Jeśli więc wykonujesz ten rodzaj ćwiczeń, powinieneś monitorować swój puls i poziom cukru we krwi przed i po treningu. Powinieneś też poinformować o tym swojego lekarza.