Pages Menu
TwitterRssFacebook
 

Categories Menu
Kosmetyka twarzy: mikrodermabrazja diamentowa
Czy wygląd twarzy jest najważniejszy? Można z tym polemizować, gdyż wszystko zależy od sytuacji. Z pewnością zdecydowanie łatwiej w życiu mają osoby urodziwe, przy czym dobrze
Zakwasy na plecach
Kiedy ludzie zaczynają ćwiczyć, często pytają: "Czy najpierw powinienem wykonać ćwiczenie czy rozciąganie?".

Odpowiedź jest inna dla każdego, w zależności od poziomu sprawności fizycznej. Jeśli nie
Ćwiczenia interwałowe na brzuch
Mamy tendencję do postrzegania ludzkiego brzucha jako repozytorium tłuszczu i niewiele więcej. Ale nasze mięśnie brzucha są aktywną częścią ciała, a gdy są odpowiednio wyćwiczone, mogą
Dieta dla osoby chorej na cukrzycę - co powinna jeść?
Brak aktywności fizycznej i nieprawidłowa dieta to dwie główne przyczyny cukrzycy typu II, z którą zmaga się coraz więcej osób po czterdziestce. Choroba ta może też
Witamina C - dobra na każdą porę roku - czy serum z witaminą c można stosować latem?
Jeśli jesteś młodą dziewczyną, borykasz się z problemem przebarwień skórnych, trądziku lub jeśli jesteś kobietą dojrzałą i powoli czujesz
Dlaczego warto wybrać pieluszki wielorazowe Babyetta?
Rozwiązanie, dzięki któremu na zawsze zrezygnujesz z jednorazówek
Jeśli dotychczas używałaś jedynie jednorazowych pieluszek dla swojego dziecka, to teraz przygotuj
Posiłek przed siłownią
Jeśli nie masz czasu na gotowanie, prawdopodobnie nie masz czasu na trening. Jednak poświęcenie czasu na gotowanie na siłowni może pomóc ci w pełni wykorzystać trening.
Jeśli starasz się spalić

Posted by on Mar 16, 2021 in Uroda i zdrowie |

Maseczki domowe na włosy

Maseczki domowe na włosy

Maseczki domowe na włosy

Każda kobieta uwielbia mieć zadbane włosy. Na szczęście nie potrzeba do tego wiele i można ten proces połączyć z relaksem w domowym zaciszu.

Maseczka z miodu, oleju rycynowego i kilku kropel soku z cytryny

Kolejnym super hitem w domowych maseczkach jest maseczka do włosów na bazie miodu, olejku rycynowego oraz soku z cytryny. Jest ona niezwykle prosta w przygotowaniu i niezwykle skuteczna. Jednocześnie nawilża i głęboko odżywi nasze włosy. Do jej wykonania potrzebujemy: olej rycynowy, miód oraz sok z połówki cytryny. Jak, więc przygotować ten odżywczy eliksir na włosy? Łyżkę oleju rycynowego należy wymieszać z trzema łyżkami płynnego miodu najlepiej takiego od pszczelarza. Następnie należy dodać sok z cytryny, który ma za zadanie zamknąć łuski włosa. Taką mieszankę powinno się nałożyć na wilgotne włosy. Możemy dodatkowo wmasować ją w skórę głowy, a włosy przeczesać grzebieniem. Dobrym krokiem jest nałożenie na głowę czepka foliowego i owinięcie głowy ręcznikiem, żeby zachować ciepło. Maskę można pozostawić na włosach do 30 minut, a następnie spłukać letnią wodą. Po tym zabiegu powinno się również umyć włosy dobrej jakości szamponem i ten również spłukać letnią wodą.

Maseczka z banana, jogurtu naturalnego, miodu, oleju kokosowego i kilku kropel soku z cytryny

Jedną z lepszych domowych maseczek, jest maska bananowa. Przynosi efekty, odżywia, nadaje połysk, a na dodatek pięknie pachnie bananami.

Jak ją przygotować?

1 banana, 4 łyżki naturalnego jogurtu, 1 łyżkę miodu, ½ łyżki oleju kokosowego oraz kilka kropel soku cytryny należy zmiksować ze sobą za pomocą blendera.

Taką mieszankę należy następnie nałożyć na wilgotne włosy i przeczesać je grzebieniem. Następnie powinno nałożyć się na głowę czepek foliowy i dodatkowo owinąć głowę ręcznikiem, żeby zachować ciepło. Maskę można pozostawić na włosach do 30 minut, a następnie spłukać letnią wodą. Po tym zabiegu powinno się również umyć włosy dobrej jakości szamponem i ten również spłukać letnią wodą.