Pages Menu
TwitterRssFacebook
 

Categories Menu
Zbawienne mikronakłucia czyli czym jest Dermapen oraz ile zabiegów jest potrzebne
Zabieg mezoterapii mikroigłowej z użyciem technologii Dermapen
Czym jest ten zabieg i jakie są wskazania do jego wykonania? Dermapen ile
Smaczny sok prosto z domu
O dobrym wpływie owoców na ciało człowieka nie trzeba przekonywać, jednak ciągłe spożywanie ich surowych może stać się nużące. Co wtedy? Oczywiście można zrobić z nich smaczny napój, który da
Maseczki domowe na włosy
Maseczki domowe na włosy
Każda kobieta uwielbia mieć zadbane włosy. Na szczęście nie potrzeba do tego wiele i można ten proces połączyć z relaksem w domowym zaciszu.
Maseczka z miodu, oleju
Usuwanie odcisków na stopach w Warszawie
Nie ma nic gorszego od niewygodnych butów, w których człowiek musi przebywać podczas pracy lub długich marszów. Takie buty mogą dawać się we znaki w różnych sytuacjach. Zazwyczaj
Krem wygładzający zmarszczki czyli wybór kremu przeciwzmarszczkowego
Zmarszczki… zjawisko tak bardzo niechciane przez większość kobiet i mężczyzn

Krótko mówiąc, są to zmiany w strukturze skóry, które mają ścisły związek
Leczenie uzależnień prywatnie - gdzie można zaopatrzyć się w esperal w Łodzie
Alkoholizm to bardzo poważna choroba, która z czasem sieje prawdziwe spustoszenie w ludzkim organizmie. Nawet niewielkie dawki alkoholu spożywane
Zarost u nastolatka - jak zgolić?
Czas dojrzewania u chłopców przejawia się, między innymi, w pojawianiu się owłosienia na twarzy i reszcie ciała. Od czego zależy tempo rośnięcia brody i jej jakość? Czy pierwsze golenie

Posted by on Maj 11, 2021 in Uroda i zdrowie |

Jak przebiec 10 km w 40 minut – kilka porad

Jak przebiec 10 km w 40 minut – kilka porad

Przebiegnięcie 10 kilometrów jedynie w 40 minut to godne pochwały osiągnięcie. Dokonanie takiego wyczynu wymaga jednak sporej ilości pracy, ale także pewnego doświadczenia. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni plan treningowy, dobra motywacja oraz chęć do podejmowania wysiłku. Jak przebiec 10 km w 40 minut? Poniżej znajdziesz kilka porad na ten temat.

Jak przebiec 10 km w 40 minut – to warto wiedzieć

Jeśli ktoś jest w stanie przebiec 10 kilometrów w zaledwie 40 minut, oznacza to, iż może biec z prędkością 16 km/h. To niemałe osiągnięcie, które wymaga dużej ilości treningów oraz odpowiedniego doświadczenia. Taki wynik osiąga niewiele osób, co nie oznacza, iż nie możesz tego zrobić. Bardzo ważny jest plan treningowy, który odpowiednio przygotuje organizm na wysiłek. W takim planie nie powinno zabraknąć elementów takich jak trucht, ćwiczenia o umiarkowanej intensywności, ale również tej większej. Należy wykorzystać również przebieżki, a także skupić się na wzmocnieniu siły biegowej.
Najlepszym sposobem na otrzymanie skutecznego planu treningowego, jest podjęcie współpracy ze specjalistą. Trenerzy, którzy mają odpowiednią wiedzę i pasjonują się bieganiem, to w tej sytuacji najlepszy wybór. Z racji tego, iż przebiegnięcie 10 kilometrów w 40 minut to niemałe wyzwanie, lepiej nie podejmować się samodzielnego tworzenia planu treningowego. Taki wysiłek jest sporym obciążeniem dla organizmu. Odpowiednie przygotowanie jest więc kluczowe, a to zapewni jedynie współpraca z doświadczoną osobą.
Warto pamiętać o tym, iż przygotowania do przebiegnięcia takiego dystansu w tak krótkim czasie, muszą potrwać. Jeśli jesteś doświadczonym biegaczem, ten czas może wynieść pół roku. Jeśli natomiast Twój poziom zaawansowania jest niewielki, warto zacząć od mniej wymagających planów treningowych i skutecznie podnosić swoją wytrzymałość oraz zdolności. Czas jest potrzebny, aby móc osiągnąć najbardziej spektakularne efekty. Na pewno przyda Ci się spora dawka motywacji oraz wsparcie.

Co robić, gdy brakuje motywacji?

Chyba każdy mniej lub bardziej zapalony sportowiec zna to uczucie, gdy kompletnie brakuje chęci i siły do kolejnych treningów. Co wówczas zrobić? Warto zadbać o motywację. Mogą pomóc cytaty motywacyjne, określenie celu i wyobrażanie sobie momentu ich osiągnięcia, analizowanie wszystkich zalet płynących z treningów. Motywacja jest bardzo ważna, warto o nią dbać każdego dnia. Warto również mieć przy sobie bliskich, którzy okażą się dobrym wsparciem w trudnych chwilach.