Pages Menu
TwitterRssFacebook
 

Categories Menu
Rodzaje kwasu hialuronowego w kosmetyce czyli różne wersje kwasu hialuronowego
Kwas hialuronowy – to tak naprawdę nie kwas, a wielocukier, który przypomina wyglądem przezroczysty żel. W takiej właśnie formie stosuje się
Prezent dla sportowca siłownia
Kiedy jesteś sportowcem, jedną z najważniejszych rzeczy, jakie masz, jest czas. Ciągle trenujesz, a czas to pieniądz, kiedy budujesz swoją karierę, więc bycie tak efektywnym, jak to tylko
Skuteczne sposoby na rozbijanie mięśni
Czujesz, że Twoje mięśnie są zbite po treningu? To problem wielu osób, które ćwiczą regularnie a ich treningi są intensywne. Zbite mięśnie powodują nie tylko dyskomfort, ale także
Pierwsze objawy cukrzycy - stopa cukrzycowa
Cukrzyca to choroba o charakterze metabolicznym, przewlekła i w praktyce mocno obniżająca komfort życia. Jej istotą jest podwyższony poziom cukru we krwi. Chorobę można wykryć
Maseczki domowe na włosy
Maseczki domowe na włosy
Każda kobieta uwielbia mieć zadbane włosy. Na szczęście nie potrzeba do tego wiele i można ten proces połączyć z relaksem w domowym zaciszu.
Maseczka z miodu, oleju
Podejmij wyzwanie na brzuch i ciesz się efektami
Płaski brzuch to atut, który pragnie mieć wiele osób. Niestety jest to problematyczna część ciała, z której tkanka tłuszczowa może znikać bardzo powoli. Warto podjąć wysiłek
Przepisy na zdrowe schudnięcie
Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne. Zwłaszcza jeśli chcemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów, ważne jest aby pilnować tego, żeby nasze posiłki były w pełni zbilansowane, pełnowartościowe

Posted by on Paź 5, 2021 in Uroda i zdrowie |

Czego unikać w diecie aby schudnąć

Czego unikać w diecie aby schudnąć

Najnowsze badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego wykazało, że osoby, które spożywały trzy porcje owoców i warzyw dziennie, a unikały smażonych potraw, słodzonych napojów i przetworzonego mięsa, straciły 9,8 funta w ciągu 12 tygodni.
Ponadto, badanie z 2011 roku opublikowane w czasopiśmie Nutrition Research wykazało, że ludzie, którzy jedli trzy porcje owoców dziennie i co najmniej jedną porcję warzyw, stracili 7,3 funta w ciągu 12 tygodni.

Ludzie stracili więcej na wadze, gdy zrezygnowali z przetworzonej żywności, zwłaszcza przekąsek, niż gdy ograniczyli cukier, tłuszcz lub kalorie.

A badanie z 2017 r. opublikowane w czasopiśmie BMJ wykazało, że ludzie, którzy stosowali dietę śródziemnomorską uzupełnioną oliwą z oliwek, stracili 10 funtów w ciągu roku.
Więc co powinieneś jeść zamiast tego?

„Aby schudnąć, skup się na jedzeniu szerokiej gamy warzyw, owoców, pełnych ziaren i chudego białka, a także ogranicz niezdrowe tłuszcze, rafinowane węglowodany i przetworzoną żywność” – mówi zarejestrowany dietetyk Tara Parker-Pope, który zaleca spożywanie od pięciu do siedmiu porcji warzyw i owoców dziennie oraz spożywanie głównie białka pochodzenia roślinnego.
„Wiele osób jest również zaskoczonych tym, jak bardzo mogą schudnąć, zmieniając swoją codzienną rutynę.

„Na przykład, jeśli zwykle jesz duże śniadanie, spróbuj zjeść małe śniadanie lub całkowicie je pomiń.
„Jeśli zwykle jesz duży lunch, spróbuj zjeść mały lunch lub pomiń lunch i zjedz tylko jeden posiłek po południu.

„Jeśli zwykle jesz dużą kolację, spróbuj zjeść małą kolację lub w ogóle zrezygnuj z kolacji.

Czego unikać w diecie aby schudnąć – błędy, jakie popełniamy

Większość ludzi zmaga się z tym, ponieważ starają się jeść perfekcyjnie przez cały czas. W rzeczywistości, doskonałość jest przereklamowana.

Jeśli spędzasz cały dzień na myśleniu o jedzeniu, będziesz bardziej zainteresowany tym, co powinieneś, a czego nie powinieneś jeść. To recepta na stres psychiczny, przejadanie się i wpadki.

Unikaj tych powszechnych błędów podczas diety:

  1. Pomijanie śniadania. Pomijanie śniadania nie jest najlepszą strategią, jeśli chcesz schudnąć. Zamiast tego zjedz zdrowe śniadanie, a następnie zjedz zdrowy, zbilansowany obiad i kolację.
  2. Zgłodniej. Kiedy nie jesz wystarczająco dużo, twoje ciało przechodzi w tryb głodu, informując mózg, że potrzebuje jedzenia. To sprawia, że czujesz się jeszcze bardziej głodna i może skłonić cię do zjedzenia większej ilości.
  3. Oszukuj. Bez względu na to, co jesz, jeśli jesz coś niezdrowego, to będzie miało wpływ na dietę. Lepiej być ścisłym i zdyscyplinowanym z tym, co jesz, niż oszukiwać cały czas.
  4. Myśl, że jesteś gruba. Unikaj negatywnego postrzegania samego siebie. Zamiast tego skup się na pozytywnych powodach, aby schudnąć. Na przykład, jeśli chcesz lepiej wyglądać w kostiumie kąpielowym, skup się na tym, zamiast skupiać się na innych rzeczach, takich jak złe samopoczucie.
  5. Nie jedz wystarczająco dużo. Ludzie myślą, że muszą jeść mniej, aby schudnąć, ale to często nie jest prawda. Zamiast tego skup się na jedzeniu bardziej pożywnych pokarmów.
  6. Jeść za dużo. Pomijanie posiłków, jedzenie za mało i objadanie się to złe strategie odchudzania.
  7. Niećwiczenie. Ćwiczenia fizyczne mogą pomóc w utracie wagi. Jeśli chcesz schudnąć tylko kilka kilogramów, wystarczy 30 minut ćwiczeń dziennie, aby stracić jeden kilogram tygodniowo. Jeśli ćwiczysz dłużej niż to,