Pages Menu
TwitterRssFacebook
 

Categories Menu
Jak przebiec 10 km w 40 minut - kilka porad
Przebiegnięcie 10 kilometrów jedynie w 40 minut to godne pochwały osiągnięcie. Dokonanie takiego wyczynu wymaga jednak sporej ilości pracy, ale także pewnego doświadczenia.
Peeling cukrowy właściwości czyli sposób na gładką i odżywioną skórę
Peeling cukrowy jest jednym z najlepszych i najpopularniejszych peelingów „mechanicznych” – czyli takich, które usuwają martwy naskórek poprzez cząsteczki
Dieta dla osoby chorej na cukrzycę - co powinna jeść?
Brak aktywności fizycznej i nieprawidłowa dieta to dwie główne przyczyny cukrzycy typu II, z którą zmaga się coraz więcej osób po czterdziestce. Choroba ta może też
Witamina C - dobra na każdą porę roku - czy serum z witaminą c można stosować latem?
Jeśli jesteś młodą dziewczyną, borykasz się z problemem przebarwień skórnych, trądziku lub jeśli jesteś kobietą dojrzałą i powoli czujesz
Krem wygładzający zmarszczki czyli wybór kremu przeciwzmarszczkowego
Zmarszczki… zjawisko tak bardzo niechciane przez większość kobiet i mężczyzn

Krótko mówiąc, są to zmiany w strukturze skóry, które mają ścisły związek
Leczniczy pedicure w Legionowie
Podologia to dość nowa dziedzina medycyny, która specjalizuje się profilaktyką i leczeniem chorób stóp. Zwyczajowo jest tak, że wiele osób decyduje się na zabiegi w gabinetach kosmetycznych,
Jak działa pralnia chemiczna?
Pranie to codzienny obowiązek. Niby prosty, ale mozolny i wbrew pozorom czasochłonny. Przy zwykłych ubraniach wystarczy posegregować pranie, wrzucić do bębna pralki, dodać odpowiednie środki

Posted by on Wrz 5, 2021 in Uroda i zdrowie |

Ćwiczenia na siłowni rozpiska dla pań

Ćwiczenia na siłowni rozpiska dla pań

Co jakiś czas ktoś pisze do mnie z pytaniem, czy kobiety mogą wykonywać wszystkie ćwiczenia z męskiej rozpiski. Odpowiedź brzmi: tak, czasami.

Im więcej kobiety robią, tym mniejsze wydają się ich mięśnie. Dzieje się tak dlatego, że mięśnie kobiet zawierają mniej białka i więcej tłuszczu niż mięśnie mężczyzn. Białko jest substancją, która tworzy mięśnie. Kobiety mają też więcej tłuszczu niż mężczyźni, ale mniej.

Białka składają się z aminokwasów, które zbudowane są z azotu, węgla i tlenu. Azot znajduje się głównie w cząsteczkach białka w łańcuchu, a węgiel i tlen są w innej cząsteczce zwanej koenzymem.

Białka składają się z aminokwasów, które są wykonane z azotu, węgla i tlenu.

Siłownia jest dla facetów, prawda? Nieprawda! Przy odrobinie szczęścia, już zdałaś sobie z tego sprawę, ale na wszelki wypadek, gdybyś nie zdążyła, zanim to zrobisz, pozwól nam zasugerować kilka ćwiczeń na siłowni dla kobiet.

Jasne, istnieje wiele ćwiczeń skierowanych specjalnie do kobiet, ale wiele z nich to odmiany ćwiczeń, które mężczyźni używają od lat. Ponadto, wiele ćwiczeń, które są przeznaczone dla kobiet, to tak naprawdę tylko odmiany ćwiczeń męskich.

Ale bądźmy szczerzy. Kiedy wchodzisz na siłownię, czy kiedykolwiek czujesz się tak, jakbyś była tam jedyną kobietą? Albo, że ponieważ kobiety powinny chcieć ujędrnić swoje ciało, jesteś nie na miejscu? Albo, że ponieważ kobiety mają się skupić na cardio, jesteś nie na miejscu?
Cóż, przestań czuć się nie na miejscu.

W końcu wchodzisz na siłownię, żeby ćwiczyć, prawda? A jeśli nie czujesz się komfortowo, to zrezygnujesz. Okazuje się, że nie ma nic złego z tobą. W rzeczywistości, jeśli jesteś kobietą, istnieje duża szansa, że będziesz czuć się bardziej komfortowo w siłowni niż gdziekolwiek indziej.
Więc, przestań czuć się jak jesteś z pętli i, zamiast, skakać w prawo i zacząć pracować. Ale, po pierwsze, oto kilka wskazówek dla kobiet.

Istnieje stereotyp, że kobiety chcą wyglądać idealnie. I oczywiście jest to całkowita nieprawda (pewnie zauważyłaś, że mnóstwo innych kobiet nigdy nie martwi się o to, jak wyglądają, podczas gdy ty ciągle się o to martwisz).

Więc przestań się martwić o to, jak wyglądasz i zacznij się martwić o uzyskanie sprawności fizycznej. Bez względu na to, jaki jest Twój cel, czy jest to utrata wagi czy poprawa kondycji, po prostu wyjdź i zrób to.

Oto ćwiczenia na siłowni rozpiska dla pań:

  1. Podciąganie na pierścieniach (lub rpierścieniach i drążku do podciągania).
  2. Przysiady z obciążeniem: Zacznij od 5kg na drążku, a następnie pracuj na swój sposób do 100 funtów.
  3. Wyciągi: Zacznij od obciażenia 5kg, a następnie pracuj na swojej drodze do 30kg.
  4. Deadlifts: Zacznij od 5kg na drążku, a następnie pracuj na swój sposób do 30kg.
  5. Podciągania ze sztangą: Większość ludzi zaczyna ze sztangą na wysokości klatki piersiowej, a następnie pracuj nad swoją drogą w górę, aby robić podciągnięcia z drążkiem nad głową.
  6. Pompki
  7. Wyciskanie na ławce: Zacznij od 5 kg, a następnie pracuj w górę do 30kg.
  8. Podnoszenie nóg: Zacznij od 5 kg, a następnie pracuj w górę do 30kg..
  9. Brzuszki z obciążeniem, zaczynamy na pusto, potem 1kg potem 5kg obciążenia.
  10. Cokolwiek innego, na co masz ochotę i co pomoże Ci w rozwoju, byleby z rozwagą i bez przeciążenia organizmu prowadzącego do kontuzji i spalania swoich własnych mięśni.